KABLO AĞACI TEST CİHAZLARI

ÜRÜN TEST CİHAZLARI , LABORATUAR TEST CİHAZLARI

İMALATÇILARA YÖNELİK ÜRETİM VE KALİTE KONTROL AMAÇLI TEST CİHAZLARI


Otomatik Kablo Ağacı Test Cihazı

 ( Automatic Harness Tester )

Otomotiv ve Beyaz Eşya sektöründe kullanılan kablo ağaçlarının imalatı sırasında doğru yapılıp yapılmadığını test eder. 

Bilgisayar kontrollü olarak tasarlanmıştır. Herhangi bir hatalı uç yakaladığında bilgisayar monitörü üzerinde hatalı yerleri listeleyerek göstermektedir. Öğrenme fonksiyonu sayesinde referans kablo test uçlarına takıldığında bağlantı tablosunu otomatik olarak çıkartır. Kullanıcı isterse kendisi de kısa devre tablosunu klavye ile girebilir. Yandaki resimde 128 giriş 128 çıkış ucu olmak üzere 256 uçlu bir kablo ağacını test edebilen Otomatik Kablo Ağacı Test Cihazı görülmektedir. Müşteri isteğine göre daha az veya daha fazla sayıda test ucuna sahip test cihazı yapmak mümkündür. Test cihazı Bilgisayar, Test Kutusu, Klavye, Yazıcı, Monitör ve 1 takım test kablosundan oluşmaktadır. 

Kablo Ağacı Test Cihazı

Otomotiv sektöründe kullanılan kablo ağaçlarının imalatı sırasında doğru yapılıp yapılmadığını test eder. 

Bilgisayar kontrollü olarak tasarlanmıştır. Herhangi bir hatalı uç yakaladığında bilgisayar monitörü üzerinde hatalı yeri grafik olarak göstermektedir. Test edilen her ürün için ayrı bir seri numarası üretip yazıcıdan etiket basmaktadır ve hard diskte dosyalar halinde saklamaktadır. Test edilecek kablo için grafiksel çalışma ve donanım işlemleri Nefer Elektronik tarafından yapılır. Kablo ağacının uç sınırı bulunmamaktadır. Genel olarak 512 giriş ve 512 çıkış kapasitesindeki test aparatı yeterli olmaktadır. Her test aparatı üzerinde bir veya daha çok kablonun test işlemi gerçekleştirilir. Aparat test cihazına takıldığında Test Cihazı otomatik olarak takılan aparatın yazılımını yükler.

Basit Kablo Test Cihazı

Küçük kablo ağaçları ve röle panelleri için tasarlanmaktadır. Ürüne özgü tasarımla dizayn edilmektedir. Test aşamaları test operatörü tarafından idare edilir. Cihaz test esnasında açık devre ve kısa devre gibi testleri yapabilmektedir. Röleleri çektirerek tüm bağlantıların ve rölelerin de testini yapmaktadır. Cihazın kısa devre koruması vardır. Test gerilimi anma gerilimi seviyesindedir. Test işlemleri kademelerden oluşmaktadır ve operatör her kademe ile ilgili gösterge ledlerinin yanıp yanmadığını denetleyerek test işlemini gerçekleştirir. 

İLGİLİ SAYFALAR : Özel Projeler , Ürünler

< Nefer Home Page >< Who is Nefer >< Projects >< Products >< Test Devices >< Service >< e-mail >