LABORATUAR TEST CİHAZLARI

Laboratuar ortamında kullanmak üzere tasarlanmış cihazlardır. Bunlar genellikle ömür testine yönelik cihazlar olarak karşımıza çıkmıştır.

Etalon dirençler birçok laboratuar uygulamasında sıkça gereksinim duyulan elemanlardır. Sizin istediğiniz değerde %0.1 (Binde bir) toleransa kadar tedarik edebilmekteyiz. Yanda %1 toleranslı olarak üretilmiş etalon örnekleri görülmektedir. Dilerseniz başka etalon devre elemanları da hazırlanabilir.
Tavan Lambası Ömür Test Cihazı : Renault otomobillerinde kullanılan tavan lambası kontrol devresinin (rölesinin) belli bir çevrim sayısı boyunca çalışması test edilir. Her çevrimde sağlamlığının ve istenilen çalışma aralığında olup olmadığı test edilir. Hata yakalandığında kaçıncı çevrimde hata yaptıysa orada durur.
Genel Amaçlı Ömür Test Cihazı: Belli bir ürüne yönelik olmaksızın tasarlanmıştır. 12V ile çalışan ürünlerin ömür testinin yapılabilmesini sağlar. Çevrim sayıcı ve zamanlayıcıdan oluşmaktadır. 999999 çevrime kadar kullanabilmek mümkündür.
Genel Amaçlı Ömür Test Cihazı : Genel amaçlı sayıcıdan oluşmaktadır. Bunun yanısıra üzerinde flaşör zamanlayıcısı bulunmaktadır. Zamanlama değerleri ayarlıdır ve mekanik sayıcısı ile çevrimleri saymaktadır.
Laboratuar Güç Kaynağı: 0-30V arası gerilim ve 0-6A arası akım vermektedir. Kısa devre korumasına sahiptir.Sayısal gerilim ve akım göstergeleri sayesinde kolay okuma sağlanmaktadır.
  • LCR Yük Panosu: TSE'nin kablo firmalarından istediği yük testlerini yapabilmeleri için omik, endüktif ve kapasitif olarak ayarlanabilir ve güç faktörünün ayarlanabildiği bir panodur. Akım kapasitesi 220V'da 50A dir. Üzerindeki Variac'lar kullanılarak endüktif ve omik yük değerleri ayarlanabilmektedir. Doğrudan güç faktörü değeri de göstergesinden okunmaktadır.
  • Rezervuar Ömür Test Cihazı: Rezervuarın peryodik olarak kullanılmasını sağlar. Burada resmi bulunmamaktadır. Yenice A.Ş. için üretilmiştir. Ardışıl kumandayı sağlamaktadır ve çevrim sayısını saymaktadır.

İLGİLİ SAYFALAR : Özel Projeler , Ürünler , Üretim Test Cihazları

< Nefer Home Page >< Who is Nefer >< Projects >< Products >< Test Devices >< Service >< e-mail >