Ana Sayfa > Ürünler> Telefon Arayıcı > NF3400

NF3400 TELEFON ARAYICI CİHAZ

Telefon arayıcı cihazımız. Otomatik su tankı kontrol sistemleri için dizayn edilmiştir.

Sistem su tankının kullanıldığı yerde telefon arayıcı ve pompanın olduğu yerde ise telefonla kumanda ünitesinin yerleştirilmesiyle kurulur.

Telefon Arayıcı cihaz Telefonla Kumanda Cihazının otomatik kontrolü için kullanılır. 

 

Sistemin genel kullanım alanı su tanklarının otomatik dolumudur. Bununla birlikte otomatik olarak bir telefon numarasını aramak ve oradaki bir cihazı açıp kapamak amacında olan farklı bir uygulama için de kullanılabilir.

Montaj : Cihazın 220V, Telefon hattı ve şamandıra olmak üzere 3 bağlantısı vardır. Telefon arayıcı su tankının şamandırasına bağlanır. Telefonla kumanda ise su pompası motoruna bağlanılır.

Çalışma Sistemi : Su tankında su azaldığında şamandıra uçları kısa devre olur. Telefon arayıcı telefonla kumandanın telefon numarasını otomatik olarak arar. Telefonla kumanda yanıt verince şifre ve çalıştırma komutlarını telefon hattı aracılığıyla gönderir. Bu işlemler esnasında Telefonla Kumandadan gelen yanıtları dinleyerek işaretlerin alınıp alınmadığını takip eder. Su tankının seviyesi yükseldiğinde şamandıra kontakları açılır ve Telefon arayıcı telefonla kumandayı yeniden arayarak su pompasının kapanmasını sağlar.

Güvenlik : Herhangi bir nedenle Telefon arayıcı Telefonla kumandadan beklediği yanıtları duyamazsa görüşme gerçekleşinceye kadar tekrar denemeler yapar.

Not: Cihaz normalde 220V ile çalışmasına karşın şebeke gerilimi bulunmayan yerler için pilli olarak da üretilebilir. 

Üretimden kaldırılmıştır bu ürün yerine NF3450 otomatik dolum sistemini kullanabilirsiniz.