TELEFON SEÇİCİ CİHAZI

Tek bir telefonla ; iki farklı telefon hattınızın kontrolünü sağlayan tek cihazdır. Bu cihazla ; tek bir telefon hattına bağlı olarak kullandığınız ; fax/ telesekreter / bilgisayar modem bağlantısını artık iki hattınız içinde kolaylıkla kullanabilirsiniz. İster çalışmak istediğiniz hatları , cihazdaki anahtarla manuel olarak seçebilir; isterseniz cihazın dışarıdan gelen aramalarda her iki telefon hattınıza otomatik olarak yanıt vermesini sağlayabilirsiniz.

Cihaz  75x60x32mm boyutlarındadır.

YARARLARI ;

- İki hattı aynı anda kontrol eder.
- Hangi hattan çağrı geldiğini anlar, ve otomatik olarak ona bağlanır.
- Üzerindeki ledler ; hangi hattın kullanıldığını gösterir.
- Faksınızı ; iki hatlada otomatik olarak kullanabilirsiniz.
- Telesekreterinizi ; iki hat içinde otomatik olarak kullanabilirsiniz.
- Montajı basittir ve kolay kullanımlıdır

MONTAJI ;

- HAT1 : 1. inci telefon hattınızı bağlayınız
- HAT2 : 2. inci telefon hattınızı bağlayınız.
- TLF : Telefon / Fax / Telesekreterli telefon / Telesekreter bağlantınızı yapınız.
- DC 7,5V : Cihazla birlikte verilen Adaptör jack girişini buraya takınız. Adaptör ucunu şebeke geriliminin bulunduğu (220V/50Hz) prize takınız

OTOMATİK KULLANIM ŞEKLİ ;
Anahtar "OTO" konumunda iken ; Yeşil led sürekli yanar ve cihaz otomatik konumunda olduğunu bildirir. Bu konumda hangi hattan çağrı gelirse gelsin, sizin o hatta bağlanmanızı sağlar. Ledlerle de hangi hatta bağlı olduğunu size bildirir. Çağrı geldiğinde otomatik ledi, yaklaşık 3 dakika için kırpışmaya başlar. Bu durumda diğer hattan bir çağrı geldiğinde, telefon görüşmenizi veya fax. almanızı kesmemek için çağrı gelen hatta bağlanmaz.. Bekleme esnasında diğer hattan çağrı geldiğinde, ilgili hattın ledini yakarak çağrıyı size bildirir. Bu durumda gelen çağrı ile görüşmek için anahtarı ilgili konuma getiriniz. Bekleme süresi sonunda yeşil led, tekrar sürekli yanmaya devam eder ve otomatik konuma geçtiğini size bildirir.

MANUEL KULLANIM ŞEKLİ

Cihaz anahtarı Hat1 veya Hat2 konumuna getirilerek; sürekli o konumdan çalışması sağlanabilir. Bu durumda diğer hattan çağrı geldiğinde, çağrı gelen hattın ledini kırpıştırarak size gelen çağrıyı bildirir. Gelen çağrı ile görüşmek için anahtar ilgili hat konumuna getirilir.