Ana Sayfa > Ürünler>Sulama Kontrol> Depo Dolum > RF Otomatik Dolum

RF OTOMATİK DOLUM SİSTEMİ

Su deposu gibi depoların uzaktaki pompaları kontrol ederek dolumu içindir. Depo Pompa Otomasyonu Sistemidir. Depo dolumu için radyo frekansı ile haberleşme tekniğini ( RF Modem ) kullanılır. Antenlerin aralarında bir engel olmadığında 4500metreye kadar iletişim sağlanılır. Menzil yetersizliği veya arada tepe gibi engeller varsa Tekrarlayıcı (Repeater) ünitesi kullanır. Depo ünitesi ve pompa ünitesi olarak iki kısımdan oluşur.

Depo Ünitesi : Depo ünitesinde NF3420 otomatik arayıcı kullanılır. Bir veya daha fazla sayıda seviye algılayıcıdan (şamandıra) gelen bilgiye göre sistemdeki pompa veya pompaları kontrol eder. İletişimde sorun oluşursa yani Pompa ünitesinden yanıt gelmezse alarm çıkışı oluşturur. 12VDC veya 220VAC ile çalışır. Depoda elektrik olmaması durumunda Güneş enerjisi ile çalışması için güneş pili, regülatör ve akü kullanılır. Akü sistemi en az 2 gün güneş görmeden çalışabilecek şekilde boyutlandırılır. Anten hariç 105x110x50mm boyutlarında aluminyum kutuda üretilmektedir. Solda, üstte 3 pompayı kontrol eden 3 girişli bir NF3420 görülmektedir.

Pompa Ünitesi : NF3421, NF3422 veya NF3423 ünitesi kullanılır. 220V ile çalışır. Normal röle çıkışlı veya Start-Stop olarak üretimi yapılır. Anten hariç 105x110x50mm boyutlarında aluminyum kutuda üretilmektedir. Solda altta NF3421 görülmektedir.

Tekrarlayıcı (REPEATER): Menzil yetersizliğinde veya arada tepe gibi engeller varsa kullanılır. Depo ve Pompa ünitesinden gelen mesajların karşı tarafa iletilebilmesi için tekrarlayan otomatik arayıcıdır.  

Günde birkaç defa kontrol gerektiren sistemlerde bekçi kontrolü de varsa standart NF3271  veya RF Kumanda kullanılarak sistem çözülebilir. Daha fazla kontrol gerektiren veya bekçi bulunmayan sistemler için otomatik dolum sistemi kullanılır.

 

İLGİLİ SAYFALAR : Otomatik Dolum, GSM Otomatik Dolum

< Nefer Home Page >< Who is Nefer >< Projects >< Products >< Test Devices >< Service >< e-mail >