Ana Sayfa > Ürünler > Telekom Ürünleri > NF3100

NF3100 TELEFON HAT TEST CİHAZI

NF3100 model cihazımız; PTT hatlarının sağlamlığını kontrol etmek amacıyla tasarlanmıştır. PTT hattı ile şirketinizin santralı arasına monte edilir. Cihazımız gün boyu santral ve modem hatlarınızı sizin belirlediğiniz aralıklarla test ettiği için, sizlere güvenli iletişim imkanı sağlar. Görüşmeyi çevir sesi kullanarak yapan bütün hatlarda kullanılır.

Cihazımız RISC tabanlı mikroişlemci kontrollü olarak imal edilmiştir. Tuş takımı, 2 satırlık alfanümerik ekranıyla ve türkçe yardım menüleriyle kolay bir kullanımı vardır. Cihazımız 10 hatlık modelden başlayarak sizin belirleyeceğiniz hat sayısına kadar yapılabilir. Yanda görülen cihaz içine 192 hatta kadar üretim yapılmaktadır. Standart modeller, hat sayıları ve fiatları için Nefer'e danışınız. Cihaz telefon hattına paralel bağlanır. Test için ; hat gerilimi ve çevir sesi kontrolüne bakar. Test sırasında hangi hattın sağlam, hangi hattın meşgul , hangi hattın bozuk/kopuk olduğunu belirleyerek; raporunu hem printer'dan hemde cihaz üzerindeki LCD ekrandan verir. RS232 Seri Bağlantısı ile bilgisayara bağlandığında raporlar bilgisayarda dosyalar halinde saklanılır. Bilgisayar bir ağ sistemine bağlı ise varolan ağ protokolünü kullanarak istediğiniz yerden raporları inceleyebilirsiniz. Arızalı bir hat bulduğunda sesli olarak ikaz eder. Bununla birlikte harici alarm ünitesi de bağlamak mümkündür. Ayrıca telefon arayıcısı monte edilerek arıza durumunda sizi telefonunuzdan arayarak haber vermesini de sağlayabilirsiniz.

NF3100 TELEFON HAT TEST CİHAZININ FAYDALARI

  1. Arızadan en kısa zamanda haberdar olmanızı sağlar. Cihaz hatalı bir hat yakaladığında; sesli olarak uyarmaya başlar. Bununla birlikte cihazın kullanıcıdan uzakta olduğu düşünülerek ; harici role kontak uçları çıkarılmıştır. Buraya sesli ve ışıklı alarm sistemi bağlanabilir
  2. Hangi hatta arıza olduğunu ; hat ve telefon numarası ile kolayca belirlemenizi sağlar. Sistem mikroişlemcili bir tasarım olduğundan, cihaz devreye alınırken hafızasına; ilgili hatların telefon numaraları girilir.Böylelikle cihaza her sorulduğunda ilgili hattın telefon numarasını bildirir.
  3. Meşguldeki hatların tarafınızdan kolay belirlenmesini sağlar. Test raporunda meşguldeki hatlar ayrıca gösterilmektedir.
  4. Test süresi ;kullanıcı tarafından 10dak. ile 1000dak. arasında istediği bir değere ayarlanabilir.Ayarlandığı zaman diliminde, cihaz otomatik olarak testini yapar ve sonucunu verir. Hat başına 1saniyeden az test süresine sahiptir.
  5. Raporama 2 çeşittir. Birinci tip rapor; her testin sonunda bütün hatların durumunu gösterir. İkinci tip rapor; sadece arızalı hatları gösterir. Raporda gün ve saati içeren tarih bilgisi vardır. Rapor sonuçları hem cihaz üzerindeki LCD ekrandan, hem printerdan, hemde seri porta bağlı olan bilgisayardan alınır.
  6. Teknisyenler için ; hatların birer birer test imkanı da vardır. Teknisyen hiç bir ölçü aleti kullanmaksızın istediği hattın hat gerilim seviyesini ve çevir sesinin varlığını belirleyebilir.

İLGİLİ SAYFALAR : NF3150 , Ürünler , Test Cihazları

TELEFON HATTINIZIN SAĞLAMLIĞINDAN EMİNMİSİNİZ ?? (mini test)