ÜRETİM KONTROL TEST CİHAZLARI

ÜRÜN TEST CİHAZLARI , LABORATUAR TEST CİHAZLARI

TELEFON HAT TEST CİHAZI için NF3100 veya NF3150 yi seçiniz.

İMALATÇILARA YÖNELİK ÜRETİM VE KALİTE KONTROL AMAÇLI TEST CİHAZLARI


Ürün Test Cihazları: Üretimde kullanılmak üzere, üretim tanımlarının (speklerinin) istenilene uygun olup olmadığının testini yapan cihazlardır. Aşağıdaki test cihazları örnek göstermek amacıyla aşağıda belirtilmişlerdir.

Kablo Ağacı Test Cihazı : Otomotiv sektöründe kullanılan kablo ağaçlarının imalatı sırasında doğru yapılıp yapılmadığını test eder. Bilgisayar kontrollü olarak tasarlanmıştır. Herhangi bir hatalı uç yakaladığında bilgisayar monitörü üzerinde hatalı yeri grafik olarak göstermektedir. Test edilen her ürün için ayrı bir seri numarası üretip yazıcıdan etiket basmaktadır ve hard diskte dosyalar halinde saklamaktadır.

....Devamı

İç aydınlatma test cihazı, sayısal teknik kullanılarak tasarlandı. Renault ürünlerinde kullanılıyor. Aynı anda 3 ürünün testini yapabilmektedir. İç aydınlatma zamanlayıcısına ait olan lojik değerleri ve iki adet zamanlama sonuçlarının doğru aralıkta olup olmadığını test eder.
Cam silecek zamanlayıcısı test cihazı, mikroişlemcili olarak tasarlandı Tofaş'ın iki modeli ve Renault için üretilen ürünlerde kullanılıyor. Ayrıca Matra Firması için üretilen ürünleri de test ediyor. Ünüvar A.Ş. için yapılmıştır. Üretilmekte olan bütün cam silecek röleleri bu cihaz ile test edilmektedir.
  • Burada resmi bulunmayan Röle test cihazı, da sayısal devre olarak tasarlandı. Otomotivde çok sayıda kullanılan kübik röle testlerini yapar.
  • Kapı kilitleme test cihazı, mikroişlemcili olarak tasarlandı. Renault ürünlerinde kullanılıyor. Tamamen mikrodenetleyici kontrollü ve LCD göstergeli olarak üretilmiştir. Bir yazıcı (printer) bağlı ise her test sonunda yazıcıya bir rapor gönderir. Pnömatik sistemi sayesinde bütün işleyişini otomatik olarak gerçekleştirmektedir.

Sıcaklık sensörü test cihazı, analog olarak tasarlandı. Etalonla karşılaştırma ilkesi ile çalışır. Kullanılan etalon direnç değerine göre test edilmekte olandirenci karşılaştırır ve %1.5 'luk tolerans dahilinde ise sağlam ledi yanar ve sesli uyarı verir, değilse kırmızı bozuk ledi yanar.

Burada resmi bulunmayan Flaşör test cihazı da Tofaş ve Renault otomobillerde kullanılmakta olan flaşörlerin hepsini üretim sırasında test etmektedir.

LABORATUAR TEST CİHAZLARI

Laboratuar ortamında kullanmak üzere tasarlanmış cihazlardır. Bunlar genellikle ömür testine yönelik cihazlar olarak karşımıza çıkmıştır.

Etalon dirençler birçok laboratuar uygulamasında sıkça gereksinim duyulan elemanlardır. Sizin istediğiniz değerde %0.1 (Binde bir) toleransa kadar tedarik edebilmekteyiz. Yanda %1 toleranslı olarak üretilmiş etalon örnekleri görülmektedir. Dilerseniz başka etalon devre elemanları da hazırlanabilir.
Tavan Lambası Ömür Test Cihazı : Renault otomobillerinde kullanılan tavan lambası kontrol devresinin (rölesinin) belli bir çevrim sayısı boyunca çalışması test edilir. Her çevrimde sağlamlığının ve istenilen çalışma aralığında olup olmadığı test edilir. Hata yakalandığında kaçıncı çevrimde hata yaptıysa orada durur.
Genel Amaçlı Ömür Test Cihazı: Belli bir ürüne yönelik olmaksızın tasarlanmıştır. 12V ile çalışan ürünlerin ömür testinin yapılabilmesini sağlar. Çevrim sayıcı ve zamanlayıcıdan oluşmaktadır. 999999 çevrime kadar kullanabilmek mümkündür.
Genel Amaçlı Ömür Test Cihazı : Genel amaçlı sayıcıdan oluşmaktadır. Bunun yanısıra üzerinde flaşör zamanlayıcısı bulunmaktadır. Zamanlama değerleri ayarlıdır ve mekanik sayıcısı ile çevrimleri saymaktadır.
Laboratuar Güç Kaynağı: 0-30V arası gerilim ve 0-6A arası akım vermektedir. Kısa devre korumasına sahiptir.Sayısal gerilim ve akım göstergeleri sayesinde kolay okuma sağlanmaktadır.
  • LCR Yük Panosu: TSE'nin kablo firmalarından istediği yük testlerini yapabilmeleri için omik, endüktif ve kapasitif olarak ayarlanabilir ve güç faktörünün ayarlanabildiği bir panodur. Akım kapasitesi 220V'da 50A dir. Üzerindeki Variac'lar kullanılarak endüktif ve omik yük değerleri ayarlanabilmektedir. Doğrudan güç faktörü değeri de göstergesinden okunmaktadır.
  • Rezervuar Ömür Test Cihazı: Rezervuarın peryodik olarak kullanılmasını sağlar. Burada resmi bulunmamaktadır. Yenice A.Ş. için üretilmiştir. Ardışıl kumandayı sağlamaktadır ve çevrim sayısını saymaktadır.

İLGİLİ SAYFALAR : Özel Projeler , Ürünler

< Nefer Home Page >< Who is Nefer >< Projects >< Products >< Test Devices >< Service >< e-mail >