Ana Sayfa > Ürünler> Endüstriyel Ürünler

Nefer Endüstriyel Ürünler Ana Sayfası

Dönüştürücüler ve Özel Röleler

Elektronik Sinyal Dönüştürücüler : Uygulanan 0-20mA, 4-20mA arasındaki akım ve 0-10V gerilim değerini birbirine dönüştüren cihazlar.

Sinyal değerlerinin ayarlanılan değerden dışarı çıkması durumunda alarm çıkışı veren cihazlar...... 

Fotosel röleler, Sıvı seviye röleleri, Hidrafor Sıralama Röleleri...

Zaman Röleleri

Potansiyometre ayarlı, display göstergeli, analog fonksiyonlu, mikroişlemci kontrollü, 24V/220V ,çekmede gecikmeli, bırakmada gecikmeli, flaşör, raya montajlı, soketli, DC ve AC çalışabilen röle modelleri.

Panelmetreler

Ampermetreler, Voltmetreler, Multimetreler, Sayıcılar,

 Termostatlar, Devir Hız Ölçerler, Göstergeler, Dijital Zaman Röleleri.

 

nf5200 motor koruma rölesi

Koruma Röleleri

Motor koruma röleleri, Faz kesilmesi , gerilim düşmesi, faz sırası değişmesi gibi durumlarda motorunuzu devre dışı bırakarak koruyan röleler. Soketli ve raya montajlı modeller. Nötr hattı kullanan ve kullanmayan modeller....

Telefonla Kumanda Sistemleri

Telefonla motorunuzu, pompanızı herhangi bir telefonla kontrol edebilmenizi sağlar. Pano kapağına ve raya monte edilebilir tipleri vardır. 1 (NF3201) ve 3 (NF3203) çıkışlı olarak 2 ayrı çıkış tipi vardır. Bağımsız kontak çıkışları sayesinde ister 220V istenirse de 24V vb. gerilimlerin kumandasında kullanılabilir. 220V altında 1500W'lık bir yükün kontrolü doğrudan yapılabilir. Kumanda çıkışına isterseniz doğrudan PLC veya bir Kontaktör bağlanarak 3 fazlı yüklerin kumandası sağlanabilir. Ayrıca telefon hattı olmayan yerler için de Cep Telefonlu modeli NF3250 'de vardır.

nf5500 motor hız kontrol

Motor Hız Kontrol Cihazları

Motorların hızını ayarlayabilmenizi sağlar. Üniversal motor, asenkron motor ve DC motor tipleri mevcuttur.

plc

MAKİNE OTOMASYON SİSTEMLERİ

Özellikle makine imalatçılarına yönelik tasarlanmıştır .İmalatçının isteğine göre değişik özellikler eklenebilir. İstediğiniz takdirde çıplak kart olarak, istediğiniz takdirde de Raya monte edilen modüller halinde veya LCD operatör panelli olarak üretilmektedir. Kutulanmış modeller için endüstriyel ölçülerde bulunan kutular seçilecektir. Sol'da bir pres uygulaması görülmektedir. Burada 32 giriş ve 24 çıkış kullanılmıştır. Besleme gerilimi 24V tur. Ürünle ilgili olarak teklif almak için Nefer Elektronik'e nasıl bir sistem istediğinizi açıklayan bir mail atiniz.

ENDÜSTRİYEL TEST CİHAZLARI

Kablo Ağacı Test Cihazı : Otomotiv sektöründe kullanılan kablo ağaçlarının montaj doğruluğunu test eder. Bilgisayar kontrollü olarak tasarlanmıştır. Test edilmek istenilen kablo ağacı test cihazına bağlandığında; test cihazı ilgili programı otomatik olarak çalıştırmaktadır. Bir saniyenin altında binlerce bağlantının testini yapabilmektedir ve belirlediği hatanın nerede olduğunu ekrandaki resim üzerinde göstermektedir. Kablo demetinin tamamı sağlam olarak test edildiğinde yazıcıdan seri numarası etiketi verilmektedir. Ayrıca bilgisayarda yapılan bütün test sonuçları ve testleri kimin yaptığı dosya olarak saklanmaktadır.

Ürün Test Cihazları: Üretimde kullanılmak üzere, üretim tanımlarının (speklerinin) istenilene uygun olup olmadığının testini yapan cihazlardır.

 • Flaşör test cihazı,
 • İç aydınlatma test cihazı, sayısal teknik kullanılarak tasarlandı. Renault ürünlerinde kullanılıyor.
 • Cam silecek zamanlayıcısı test cihazı, mikroişlemcili olarak tasarlandı Tofaş'ın iki modeli ve Renault için üretilen ürünlerde kullanılıyor.
 • Röle test cihazı, sayısal devre olarak tasarlandı. Otomotiv kübik röle testlerini yapar.
 • Kapı kilitlleme test cihazı, mikroişlemcili olarak tasarlandı. Renault ürünlerinde kullanılıyor.
 • Sıcaklık sensör test cihazı, analog olarak tasarlandı. Etalonla karşılaştırma ilkesi ile çalışır.
Laboratuar Test Cihazları: Laboratuar ortamında kullanmak üzere tasarlanmış cihazlardır. Bunlar genellikle ömür testine yönelik cihazlar olarak karşımıza çıkmıştır.
 • Tavan Lambası Ömür Test Cihazı : Renault otomobillerinde kullanılan tavan lambası kontrol devresinin (rölesinin) belli bir çevrim sayısı boyunca çalışması test edilir.
 • Genel Amaçlı Ömür Test Cihazı: Belli bir ürüne yönelik olmaksızın tasarlanmıştır. 12V ile çalışan ürünlerin ömür testinin yapılabilmesini sağlar. Sayıcı ve zamanlayıcıdan oluşmaktadır.
 • Laboratuar Güç Kaynağı: 0-30V arası gerilim ve 0-6A arası akım vermektedir.
 • Rezervuar Ömür Test Cihazı: Rezervuarın perjodik olarak kullanılmasını sağlar.
 • LCR Yük Panosu: TSE'nin kablo firmalarından istediği yük testlerini yapabilmeleri için omik, endüktif ve kapasitif olarak ayarlanabilir ve güç faktörünün ayarlanabildiği bir panodur.

ÖZEL PROJELER ve DİĞER ÜRETTİKLERİMİZ

Nefer Elektronik özel proje isteklerinize de yanıt vermektedir. Yukarıda açıklanan test cihazlarıda aslında birer özel projedir ve istenilen çalışma özellikleri Nefer'e bildirilmiştir ve bu doğrultuda cihazları tasarlanmış, üretilmiş ve devreye alınmıştır. Bununla birlikte istediğiniz elektronik kartlarınızın tasarlanması ve üretilmesi de yapılmaktadır. Devre ve sistemleriniz tercihan mikrokontrolörlü (Microchip PIC) olarak çözülmektedir ancak gerektiği durumlarda CMOS/TTL sayısal ve analog olarak da çözüme gidilmektedir.

Özel bir projenizi belirtmek ve teklif almak için hemen bağlantıya geçebilirsiniz.

İLGİLİ SAYFALAR : Test Cihazları , Projeler

 

< Nefer Home Page >< Who is Nefer >< Projects >< Products >< Test Devices >< Service >< e-mail >